Iskolánk versenyeredményei 2016-2017

SPORT

Megyei Sakk Diákolimpia

Szép sikert értek el alsós diákjaink a sakk csapat diákolimpia megyei döntőjén. A nyolc csapatot felvonultató mezőnyben veretlenül szerezték meg az első helyet( hat győzelem,egy döntetlen), így kivívva az országos döntőn való szereplést jogát, melyet március 31 - április 2. között Szombathelyen rendeznek meg. A bajnoki cím sorsa az utolsó fordulóban dőlt el, melyben a tavalyi bajnok siófoki iskola csapatát sikerült legyőzni 3:1 arányban.
A csapat tagjai : Tóth Áron, Máté Adrián, Czinkota Bese Máté, Vincze Dániel voltak, Máté és Dani mind a hét partiját megnyerte. Az országos döntőben a legjobb pontszerzőnk Máté Adrián lett 4.5 ponttal.

Kisiskolák labdarúgó diákolimpia

Iskolánk csapata megyei I. helyezést ért el és bejutott az országos döntőbe, ami június 18-21. között lesz Miskolcon.
A csapat tagjai: Szücs Barnabás, Rubecz Péter, Szöllősi Richárd, Kerényi Levente, Csonka Klaudiusz, Kiss Tamás, Bene Barnabás.

Felkészítő tanár: Zádor Tibor

Tollaslabda megyei verseny

Tanulóink részt vettek a tollaslabda megyei versenyen. Versenyzőink:Rigó Ádám, Lőrinc Dániel, Pupos Virág, Fenyvesi Dorka, Gavallér Bogát, Héjjas Bence.

Floorball (teremhoki) országos elődöntő

Lány és fiú csapatunk is bejutott a teremhoki bajnokság országos elődöntőjébe. Lányok csapata:Gombos Alexa, Fenyvesi Dorka, Pupos Virág, Szöllősi Dorina, Gyurka Eliza, Kadaravek Kamilla. Fiúk csapata: Rigó Ádám, Héjjas Bence, Lőrincz Dániel, Vincze Dániel, Furián Gergő, Csordás István.

Felkészítő tanár: Hegyeshalmi Csaba

INFORMATIKA

Táncsics verseny

Kiss Tamás 8. osztályos tanulónk 2. helyezést ért el.

Fülemüle tehetségkutató verseny

Csordás Gergely 7. o, Miovecz Máté 7.o. és Kiss Tamás 8.o tanulók bejutottak az országos döntőbe.
Csordás Gergely a 42 általános iskolás versenyző között országos 3. helyezést ért el.

63. Miovecz Máté 69 pont

Iskolánk legeredményesebb tanulója Szabó Viktória 6. osztályos tanuló volt.

Regionális matematikaverseny

A Kaposvári Pedagógiai Oktatási Központ "Regionális matematikaverseny"- t szervezett. Iskolánkból 12 tanuló vett részt ezen a versenyen.
Az 5-6. osztályos korcsoportban legeredményesebb Pupos Virág 6. osztályos tanuló volt, aki a megyei fordulóban a 4. helyezést érte el. Őt követte Kiss Péter 5. osztályos tanuló aki a megyei fordulóban 5. helyezett lett. A regionális döntőbe az 1-3. helyezett jutott be.

Felkészítő tanárok: 2.o Hifner Krisztina , 5.o.Velnerné Stark Rózsa; 6.o Fila Gyula, 7.o Hegyeshalmi Csaba, 8.o Fila Gyula.

Digitális Témahét

A ludas köztünk van - oknyomozó digitális projekt (Dénesné Szak Andrea, 6. b) Kiemelt mintaértékű projekt- díj.

Csibésztúra bajnokság

6. a és b osztály, Dénesné Sz. Andrea. Nyeremény: egy 1 napos kirándulás.

Felkészítő tanár: Dénesné Szak Andrea

Miklai Kamilla 8. osztályos tanuló

Kamilla Márai Sándor: Mennyből az angyal és Kosztolányi Dezső: Mostan színes tintákról álmodom című versével készült a szavalóversenyekre.
Márciusban a Megyei József Attila Szavalóverseny kaposvári területi fordulójából sikeresen továbbjutott a megyei fordulóba.
Májusban a „Regösök húrján” XXI. dunántúli vers- és prózamondó versenyen, Nagyatádon is kiválóan szerepelt.

Csordás Gergely, 7. osztályos tanuló

Gergő több verssel is készült a tanév során megrendezett versmondó versenyekre, de legnagyobb sikereit Kányádi Sándor: Arany János kalapja című versével aratta, mivel ez állt legközelebb az egyéniségéhez, korosztályához, ráadásul kapcsolódott az idei Arany János emlékévhez is.
Novemberben a Magyar- Román Baráti Társaság által szervezett kaposvári szavalóversenyen 3. helyezést ért el.
Februárban a nagybajomi Csokonai- napokon 1. helyezett lett.
Április 11-én, a költészet napján tartott Megyei József Attila Szavalóverseny balatonszárszói megyei döntőjében 4. helyezést ért el, ezzel különdíjas lett és továbbjutott a regionális döntőbe.
Májusban a „Regösök húrján” XXI. dunántúli vers- és prózamondó versenyen, Nagyatádon is a legjobbak közé választotta a szakmai zsűri, melynek tagjai a Magyar Versmondók Egyesületének vezetőiből kerültek ki. Gergő eredményes szereplése alapján - iskolánkból elsőként - a Budapesten megrendezésre kerülő országos gálán is felléphet 2017 őszén.

RAJZPÁLYÁZATOK

A Sió rajzpályázatán karácsony hetében nyertünk, illetve az év elején iskolatáskákat is, immár sokadik alkalommal.
A Takács Gyula megyei Könyvtár Húsvéti pályázatán díjazottak lettek a következő tanulók:
Gévich Virág 1.o., Kovács Luca 1.o., Rockenbauer Petra 1.o., Schvicz Nóra Száva 1.o., Horváth Zsolt 1.o., Bojdán-Szerencsés Kinga 1.o.,
Miklai Paula 2.o., Kerényi Lilla 2.o., Simon Balázs 2.o., Őze Levente 3.o., Marosvölgyi Míra 3.o.,Novák Lora 3.o., Fábos Roxána 3.o., Kiss Fanni 4.o., Neményi Milán 4.o.
A Csokonai napok rajzpályázatán Szombathelyi Tenke III. helyezést ért el.
A Vadásznap alkalmából a Somogy Megyei Vadászhölgyek klubja által kiírt pályázaton Szombathelyi Tenke díjazott lett.

Felkészítő tanár: Csermann Sándor