IX. Magyar Sakkvilág Kupa

Csapat nevezési űrlap

Képek a szálláslehetőségről:

Tandem Kupa sakkverseny

Szeptember 29-én a kaposmérői Faluházban tartott előadást Adorján András nemzetközi nagymester a sakkal kapcsolatos- más területeket is érintő- nézeteiről . Az előadáson résztvevő diákok kérdéseket tehettek fel az olimpiai aranyéremmel rendelkező, az aktív sakkot már régebben abbahagyó nagymesternek. Az előadás zárásaként a jelenlévő diákok többféle ajándék könyv közül választhattak . Másnap került sor a Tandem –kupa diák sakkversenyre, melyet két korcsoportban- alsós és felsős- 7 fordulós rendszerben bonyolítottunk le. A versenyen 25 fő vett részt, akik 10-10 perces időbeosztású partikban küzdöttek a dobogós helyezésekért. A díjazás korcsoportonként és nemenként történt. Minden csoportban hat fő lett díjazott. Valamennyi résztvevő emléklapot kapott Adorján András aláírásával.
Dobogós eredmények:
Alsós leány:1. Kis-Bank Anna 2. Gavallér Csillag 3. Fábos Roxána
Alsós fiú: 1. Rózsa Gergő 2. Máté Adrián 3. Vincze Dániel
Felsős leány: 1.Szilágyi Alexandra 2. Harmath Borbála 3. Bordás Bianka
Felsős fiú: 1. Takács Dominik 2.Gavallér Bogát 3. Kis-Bank András
A gyermek verseny mellett felnőtt csapatversenyre is sor került , négy 2-2 fős csapatokkal.
Végeredmény: 1. Máthé Gáspár- Kis-Bank Tamás 2. Szoták László- dr. Illés Attila 3. Dan Dániel- Horváth Richárd 4. Bánkúti Gyöngyi- Deák Ferenc
A kétnapos rendezvényt a NEA és a Kassai Fogadó támogatásával a Tandem SE bonyolította le.